Спасена дузпа спести ново унижение на Хамбургер ШФ (видео)

Заплашените от изпадане Фрайбург и Хамбургер ШФ завършиха 0:0 в двубой от 15-ия кръг на Бундеслигата. Двата тима са съседи в класирането точно над изпадащите към момента. Най-добрият шанс за домакините дойде още в 3-ата минута, когато реномираният съдия Волфганг Щарк, след консултация с един от  асистентите си, отсъди дузпа в тяхна полза. Решението му беше бурно оспорвано от футболистите в бяло, но за тяхна радост при последвалото изпълнение Ярослав Дробни спаси изстрела на Владимир Дарида.

Шансът обърна гръб и на Хамбургер ШФ в 63-ата минута, когато рикоширала топка след шут на Николай Мюлер срещна гредата.

През следващата седмица Фрайбург гостува на Байерн (Мюнхен) и приема Хановер 96 в стремежа си да се отдалечи от опасната зона. По същото време на тима от Севера му остават двубои с Щутгарт и Шалке 04.