Аугсбург съсече Хамбургер ШФ със силно второ полувреме (видео)

Тимът на Аугсбург надигра на свой терен Хамбургер ШФ с 3:1 в среща от 13-ия кръг на германското първенство. Домакините получиха гол във вратата си в самия край на първото полувреме, когато холандският халф Рафаел ван дер Ваарт изпрати топката в мрежата на Аугсбург, но през втората част баварският тим обърна резултата в своя полза. В 50-ата минута Халил Алтънтоп изравни, а в 62-ата Раул Бобадийя даде аванс на Аугсбург в резултата. Точка на спора сложи Пол Верхег в 70-ата минута от дузпа.

Аугсбург е четвърти в класирането с 21 точки - 9 по-малко от лидера Байерн (Мюнхен). Хамбургер ШФ пък е 17-и с 12 точки, като зад тима от Хамбург е само последният Борусия (Дортмунд) с 11 точки, но и мач по-малко.