2:0 до 89-ата залъга Хамбургер ШФ за лесна победа (видео)

Въртележката на дъното в Бундеслигата продължава и щастливи днес са футболистите на Хамбургер ШФ, които успяха да се измъкнат над чертата, побеждавайки Майнц 05 с 2:1 у дома. Отборът от "Имтех Арена" доминираше тотално и водеше с 2:0 до 89-ата минута, но за малко да изпусне успеха. Точно тогава Шинджи Оказаки направи 2:1 с глава, а в последвалото продължение пак той и Юнус Мали пропуснаха две възможности за 2:2, изправяйки косите на феновете на "червените шорти".

Хамбургер можеше да "убие" интригата далеч по-рано, но не го направи и трябваше да трепери до последно. Иначе Клебер изведе домакините напред с първия си гол за тима в 32-ата минута, а направилият много силен мач капитан Рафаел ван дер Ваарт удвои от дузпа в 54-ата минута. Николай Мюлер на два пъти и Артьомс Рудневс пък не показаха нужната точност в решителните моменти и така третият гол в мрежата на Лорис Кариус не падна.

След силното начало на сезона тимът на Тодор Неделев изпадна в криза и за последно записа победа на 18 октомври, което обяснява близостта до зоната на изпадащите. Българинът е контузен и няма да играе поне до февруари.