Фрайбург подчини Шалке (видео)

Тимът на Фрайбург надигра с 2:0 като домакин Шалке 04 в среща от 11-ия кръг на германската Първа Бундеслига. Кристиан Гюнтер изведе Фрайбург напред в резултата в 22-ата минута, а Жонатан Шмид в 67-ата минута реализира второто попадение за домакините.

Победата бе много важна за тима на Фрайбург, който вече може да диша една идея по-спокойно, тъй като събра 11 точки и заема 13-а позиция в класирането. Фрайбург обаче е само на 2 точки от зоната на изпадащите. "Кралскосините" от Гелзенкирхен пък се намират на незадоволителното за амбициите на тима 11-о място с 14 точки.