Хамбургер ШФ наби два късни шамара на Вердер (видео)

С два гола в заключителните минути Хамбургер ШФ срази Вердер (Бремен) с 2:0 у дома в дербито на Северна Германия от 12-ия кръг на Бундеслигата. Успехът е още по-сладък за домакините, защото по този начин те се измъкнаха от зоната на изпадащите за сметка на регионалния си съперник, който се свлече под чертата. Имайки предвид напрежението от незавидните позиции в класирането и очакванията на феновете, и двата отбора не успяха да впечатлят с кой знае колко качествени изяви. Малкото добри възможности бяха отразявани от вратарите, преди да се стигне до 84-ата минута. Тогава централният защитник на Вердер Асани Лукимиа-Мулонготи не реагира добре при хвърлен към него тъч и помогна на влезлия като смяна Артьомс Рудневс да насочи кълбото в мрежата за 1:0.

Този гол задължи бременци веднага да тръгнат ва банк в предни позиции в стремежа си да изравнят. В 89-ата минута обаче капитанът им днес Клеменс Фртитц беше изгонен за втори жълт картон. В продължението няколко футболисти на Хамбургер ШФ излязоха сами срещу Рафаел Волф и за малко да не успеят да вкарат, тъй като друга от смените - Толгай Арслан, така ритната топката, че само отклоняването от страна на вратаря доведе до това топката да премине голлинията. Това беше записано като автогол на Волф.

Снимка: "Кикер"