Падерборн смачка Фрайбург, но взе само точка (видео)

Падерборн 07 тотално надигра Фрайбург, но едва се докопа до точка за 1:1 в мач от 14-ия кръг на германския елит. Домакините мачкаха своя съперник в продължение на 89 минути и бяха на крачка от поражение. След като обаче играчите в черно не успяваха да вкарат, на помощ "се притече" вратарят на гостите Роман Бюрки, който сгреши при опита си да изрита една топка и за Елиас Качунга беше лесно да реализира за 1:1 на празна врата.

Фрайбург беше повел при първата си атака в 18-ата минута, когато капитанът на новаците Уве Хюнемайер фаулира Феликс Клаус в наказателното поле и Владимир Дарида беше точен от отсъдената дузпа.

Падерборн до такава степен беше натиснал съперника, че завърши срещата с 64:36% владеене на топката. Ремито обаче не е от полза за нито един от двата отбора, тъй като те са в опасна близост до дъното.