Вижте кои са били №1 в спорта през годините

Вижте кои са били №1 в спорта през годините

Тази вечер Габриела Петрова беше удостоена с приза за Спортист на годината. Представяме ви всички победители в класацията от 1958 година насам:

1958 - Ваня Войнова (баскетбол)
1959 - Лютви Ахмедов (борба свободен и класически стил)
1960 - Димитър Добрев (борба класически стил)
1961 - Димитър Хлебаров (лека атлетика, овчарски скок)
1962 - Еньо Вълчев (борба свободен стил)
1963 - Продан Гарджев (борба свободен стил)
1964 - Боян Радев (борба класически стил)
1965 - Георги Аспарухов (футбол)
1966 - Продан Гарджев (борба свободен стил)
1967 - Боян Радев (борба класически стил)
1968 - Боян Радев (борба класически стил)
1969 - Михаил Желев (лека атлетика, 3000 метра)
1970 - Петър Киров (борба класически стил)
1971 - Петър Киров (борба класически стил)
1972 - Йордан Биков (вдигане на тежести)
1973 - Неделчо Колев (вдигане на тежести)
1974 - Лиляна Томова (лека атлетика)
1975 - Валентин Христов (вдигане на тежести)
1976 - Иванка Христова (лека атлетика, гюле)
1977 - Тотка Петрова (лека атлетика, 800 и 1500 метра)
1978 - Здравка Йорданова и Светла Оцетова (академично гребане)
1979 - Александър Томов (борба класически стил)
1980 - Любомир Любенов (кану-каяк)
1981 - Янко Русев (вдигане на тежести)
1982 - Благой Благоев (вдигане на тежсти)
1983 - Васил Етрополски (фехтовка, сабя)
1984 - Людмила Андонова-Жечева (лека атлетика, скок височина)
1985 - Стефка Костадинова (лека атлетика, скок височина)

1986 - Йорданка Донкова (лека атлетика, 100 метра с препятствия)
Асен Златев (вдигане на тежести)

1987 - Стефка Костадинова (лека атлетика, скок височина)
Христо Марков (лека атлетика, троен скок)

1988 - Таня Богомилова (плуване, бруст)
Христо Марков (лека атлетика, троен скок)

1989 - Весела Лечева (спортна стрелба)
Валентин Йорданов (борба свободен стил)

1990 - Стефан Ботев (вдигане на тежести)
1991 - Серафим Тодоров (бокс)
1992 - Николай Бухалов (кану-каяк)
1993 - Серафим Тодоров (бокс)
1994 - Христо Стоичков (футбол)
1995 - Стефка Костадинова (лека атлетика, скок височина)
1996 - Стефка Костадинова (лека атлетика, скок височина)
1997 - Йото Йотов (вдигане на тежести)
1998 - Екатерина Дафовска (биатлон)
1999 - Гълъбин Боевски (вдигане на тежести)
2000 - Тереза Маринова (лека атлетика, троен скок)
2001 - Йордан Йовчев (спортна гимнастика)
2002 - Румяна Нейкова (гребане)
2003 - Йордан Йовчев (спортна гимнастика)
2004 - Мария Гроздева (спортна стрелба)
2005 - Веселин Топалов (шахмат)
2006 - Албена Денкова и Максим Стависки (фигурно пързаляне)
2007 - Станка Златева (борба)
2008 - Румяна Нейкова (гребане)
2009 - Детелин Далаклиев (бокс)
2010 - Станка Златева (борба)
2011 - Станка Златева (борба)
2012 - Кубрат Пулев (бокс)
2013 - Иво Ангелов (борба)
2014 - Григор Димитров (тенис)
2015 - Габриела Петрова (лека атлетика)

Още от Други спортове

Виж всички

Водещи Новини

Видео акценти