Ужасен старт за защитата на Милан

Защитата на Милан е ахилесовата пета на отбора този сезон, след като в шест поредни мача в калчото допуска непрекъснато попадение във вратата си. Това не се бе случвало на "росонерите" от сезон 1983/1984 година, когато тимът се бе завърнал от Серия "Б". "Червено-черните" в трите срещи, когато допуснаха първи гол загубиха без да върнат попадението. Така бе срещу Фиорентина (0:2), Интер (0:1) и Дженоа (0:1), а при победите си над Емполи (2:1), Палермо (3:2) и Удинезе (3:2) допуснаха още пет попадения. На "Артемио Франки" Родриго Ели бе изгонен още преди почивката заради два жълти картона, а днес същата съдба имаше Алесио Романьоли в 42-ата минута. Във Флоренция подобно на днес загубата дойде след гол от фаул.

Романьоли плати скъпо първия си жълт картон и най-вече поредната група грешка на Кристиан Сапата, който сбърка фатално. Тези грешки не са нещо ново за колумбиейца. Освен него и крайните бранители - Давиде Калабрия и Матия Де Шилио играха по-слабо от предните срещи. Хубавото е, че Милан залага на толкова млади защитници, но липсата на облик и изграден стил в този момент на Милан не има помагат. Около младите трябва да има опитни футболисти, които да поправят грешките им.

В калчото историята показва, че тим, който допуска гол след гол в мрежата си, никога не се бори за нещо сериозно, каквито амбиции има Синиша Михайлович. Именно в защита "росонерите" трябва да работят много сериозно преди срещата с атаката на Наполи, която между Серия "А" и Лига Европа е най-резултатната на Апенините. Милан имат един от най-добрите вратари в Европа - Диего Лопес, но въпреки това са получили девет гола в шест мача, което е с един по-малко от вкараните от отбора.