Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Милан за трети път не вкара и за трети път загуби

Отборът на Милан отново пропусна възможността да спечели трета поредна победа, като черната серия на тима продължава вече две години. "Росонорите" отстъпиха с 0:1 на Дженоа на "Луиджи Ферарис" след гол на Блерим Джемайли в 10-ата минута от фаул. Алесио Романьоли пък бе изгонен в 42-ата минута, което още повече затрудни гостите. Така "червено-черните" записаха трета загуба от шест кръга в Серия "А" под ръководството на Синиша Михайлович и рискуват да останат на минус девет от Интер тази вечер.
"Грифоните" пък спряха серията си от три поредни поражение в този шампионат и постигнаха втората си победа за сезона, а също така трета поредна срещу Милан след двете през миналия сезон.
Момчетата на Михайлович пък за трети път този сезон, когато получат първи гол, не успяват да върнат попадението и губят, както се стори срещу Фиорентина (0:2) и Интер (0:1).

Дженоа - Милан 1:0 В 5-ата минута страховит удар на Диего Капел мина близо до лявата греда на Диего Лопес. В 10-ата минута Дженоа поведе с гол от фаул на Блерим Джемайли, който стреля, след което топката рикошира в Бонавентура и влезе в мрежата. Голът бе под №18 за него в Серия "А" и първо от фаул.
Първият опасен удар за гостите бе на Бонавентура в 20-ата минута, който мина малко над горната греда.
Защитник изби удар на Балотели в 33-ата минута, а в 35-ата минута Балотели прати топката в аут след изстрел с глава.

В 43-ата минута след груба грешка на Сапата, Романьоли получи пресилен втори жълт картон и остави гостите с 10 човека. Найджъл де Йонг бе заменен от Родриго Ели още преди почивката, но гостите продължават да имат сериозни проблеми.

Дженоа - Милан 1:0 Втората част започна с удари на Луис Адриано и Бертолачи, които бяха спасени без проблеми от Еудженио Ламана. Последваха нови пропуски на Балотели и Бертолачи, а в 72-ата минута Леонардо Паволети бе близо до втори гол. Десет минути преди края Михайлович заложи за първи път на тримата си нападатели Карлос Бака, Балотели и Адриано едновременно на терена. Пет минути преди края Юрай Куцка имаше страхотна възможност да изравни, след като се появи от резервната скамейка, но стреля над вратата. Последните минути гостите не успяха да организират натиск, а домакините ги държаха далеч от вратата на Ламана. Все пак в 95-ата минута след центриране на Балотели от фаул, Родриго Ели с глава пропусна да донесе точката за Милан.

Дженоа - Милан 1:0 Накрая все пак "грифоните" зарадваха своите тифози, след като направиха най-лошия старт от сезон 1959/1960 година в Серия "А" след първите пет кръг. Така Милан остана с девет точки, а Дженоа вече има шест след четири загуби в първите шест кръга и едва три отбелязани гола. Другата седмица "росонерите" приемат Наполи, а момчетата на Гасперини гостуват на Удинезе.