Михайлович: Тези мачове се печелят с повече хъс

Наставникът на Милан Синиша Михайлович бе силно разочарован от третото поражение на тима му, който отстъпи с 0:1 в гостуването на Дженоа. "Росонерите" имат три поражение и три победи, като пропуснаха възможност за първи път от две години да спечелят трети пореден мач.

"Реалността е такава. Играем добре само през едно от полувремената на мачовете, а това за съжаление не стига. Допуснахме прекалено много грешки и изгубихме голяма част от индивидуалните сблъсъци, но въпреки това в нито един момент не допуснахме сериозни положения пред нашата врата. Техният гол падна от статично положение, а след него нямахме особени проблеми. След изгонването на Романьоли отборът реагира добре, създавайки доста голови положения, но ни липсваше малко спортна злоба".
"Трябва да разберем, че в подобни мачове не стига само да се казваш Милан или да имаш по-качествени футболисти от съперника. Необходимо е да демонстрираме повече хъс от противника, за да може тези качества да си проличат. Така няма да стигнем далеч. Днес имахме възможност да се изкачим много нагоре в класирането, но не успяхме. През следващата седмица ще анализираме мача, за да разберем какво точно не се получи и ще се подготвим за двубоя с Наполи - един силен отбор, който има много опции в офанзивен план и разполага със страхотни нападатели. Това е може би най-лошият момент да се изправим срещу подобен съперник, защото досега не успяваме да завършим мачовете без да допуснем гол. Може би именно срещу Наполи ще успеем", заяви Михайлович.