Балотели се завърна с шедьовър, Милан се измъкна в трилър (видео)

Отборът на Милан постигна вторa поредна победа с 3:2 в Серия "А", след като надви много трудно Удинезе на "Фриули" в първи мач от 5-ия кръг. Интересното е, че "росонерите" водиха с три гола след първата част, а в началото на второто полувреме бяха на косъм да се върнат към кошмарната вечер в Истанбул преди 10 години на финала в Шампионската лига срещу Ливърпул. Това се случи след два бързи гола на "бианконерите", които в последните минути пропуснаха да стигнат до 3:3.

Марио Балотели се завърна ударно в титулярния състав на "червено-черните" 16 месеца по-късно от май 2014 година. Италианският нападател още в 5-ата минута вкара след страхотно изпълнение на фаул своя 31-и гол за клуба. Джакомо Бонавентура (10) удвои със своя втори пореден гол след чудесно подаване на Рикардо Монтоливо, а Кристиан Сапата направи резултата класически в продължението на първата част.

Колумбиецът бе точен с глава след центриране от корнер на Бонавентура. Разочарованието сред момчетата на Синиша Михайлович бе Карлос Бака, който пропусна да се разпише първото полувреме, а след почивката се загуби на терена.

Второто полувреме домакините започнаха с трима чисти нападатели и гостите се объркаха тотално, като в рамките на 12 минути водеха вече само с един гол. Първо Емануел Баду бе точен в 51-ата минута, а в 57-ата резервата Дуван Сапата върна интригата в мача. До края на срещата "росонерите" предимно се опитаха да запазят преднината си, а в 90-ата минута Диего Лопес демонстрира класа.

В продължението изнервените играчи на Удинезе от опитите на Милан да бавят времето останаха с 10 човека, тъй като Бруно Фернандеш бе изгонен за втори жълт картон.

Балотели пък още в началото получи своя дежурен жълт картон, но до края на срещата изпроси три картона на своите противници и беше футболистът, който задържаше най-много топката в трудните моменти, като помогна на тима си да стигне до победата. Интересен факт е, че при първия му дебют за Милан през януари 2013 година от първата минута Балотели отново игра срещу Удинезе и донесе победата с 2:1 с две попадения.  Голът му днес му бе 27-ми за "росонерите" в Серия "А" и 18-ти от статично положение.

Успехът е първи на гостите далеч от "Сан Сиро" този сезон и вече имат девет точки, докато за Удинезе е четвърта поредна загуба след историческата победата с 1:0 на старта над Ювентус в Торино.