Шалке пъхна и Хамбургер в торбата (видео)

Шалке 04 се изравни с втория Борусия (Дортмунд) и увеличи на 4 точки аванса си пред четвъртия Волфсбург след пета победа от седем кръга в Бундеслигата. В късния съботен двубой "миньорите" измъкнаха 1:0 при визитата си на Хамбургер ШФ след гол на Льорой Сане в 60-ата минута. 19-годишният талант, който се беше появил като принудителна смяна още в 6-ата минута, изтормози домакините с активната си игра и редицата опасности, които създаде пред вратаря им Ярослав Дробни. За последно тимът от Гелзенкирхен имаше по-силен старт на сезона в Бундеслигата преди цели 44 години. Днешният успех е пети пореден изобщо и след този срещу АПОЕЛ в Лига Европа.

Шалке можеше да поведе още във 2-ата минута, когато изстрел на Франко ди Санто с глава се отби в напречната греда. След това Сане пропусна да реализира в 22-ата минута, защото загуби контрол върху топката в ситуация, когато всички очакваха или подаване и изстрел в мрежата. В 37-ата минута отново къдрокосият техничар застраши Дробни с удар с левачката.

Футболистите от Хамбург показаха нещо стойностно едва след почивката, но пропуснаха всичко, каквото им се откри като шансове. Особено фрапантен беше пропускът на Люис Холтби, който в 54-ата минута не успя да прехвърли Ралф Феерман.

Шест минути след това Льорой Сане получи перфектен пас от друга от надеждите на клуба - Леон Горетцка, след което хладнокръвно преодоля вратаря. По този начин синът на бившия национал на Сенегал Сюлейман Сане вкарва в трети пореден двубой на "кралскосините".

В 74-ата минута Горетцка не успя да насочи топката в мрежата от няколко метра.

След това играта се пренесе изцяло пред Феерман, който обаче отново се оказа непробиваем. Той все пак допусна една грешка в 6-минутното продължение, но пък късметът беше с него след рикошет.

"Шпортферайн" е в средата на класирането с актив от 10 точки.

Куриозен момент беляза срещата, след като през втората част главният съдия Йохен Дреес получи контузия и беше заменен от четвъртия арбитър Марко Фритц.