Шалке отвя АПОЕЛ в Кипър (видео)

Германският Шалке 04 започна по впечатляващ начин участието си в груповата фаза на турнира Лига Европа, след като спечели с класическото 3:0 визитата си на АПОЕЛ (Лимасол) в Кипър. Цял мач за гостите изигра бившият футболист на Лудогорец Жуниор Кайсара. В герой за гостите обаче се превърна таранът Клаас-Ян Хунтелаар, който отбеляза два гола за успеха на своя отбор. Жоел Матип откри резултата за 04 преди холандецът с двете си попадения да оформи крайното 0:3.

"Кралскосините" откриха резултата в 28-ата минута на мача, когато Йоханес Гайс центрира в наказателното поле, а там Жоел Матип изпревари вратаря Ватерман, за да забие топката в мрежата му за 0:1. Само седем минути по-късно германците стигнаха и до втори гол. Клаас-Ян Хунтелаар бе оставен непокрит на 30-на метра от вратата, нагласи си топката на удобния десен крак и с мощен удар я прати в мрежата на АПОЕЛ за 0:2.

През втората част гостите продължиха да доминират и след час игра Хунтелаар вкара и трети гол в полза на Шалке, но той бе отменен заради засада. Нищо обаче не можеше да спаси домакните в 71-ата минута, когато отново Хунтелаар заби втория си гол в мача за 0:3. В 77-ата минута домакините останаха и с човек по-малко, след като Де Винсенти бе изгонен с директен червен картон за груб фаул.

В другия мач от групата Астерас (Триполис) и Спарта (Прага) не успяха да излъчат победител и завършиха наравно 1:1. Маца откри за домакините още във втората минута от двубоя, но нападателят на гостите Давид Лафата изравни в 56-ата. В самия край на мача чешкият национал Лафата отбеляза и втори гол, с който щеше да донесе победата на Спарта, но попадението му бе отменено заради засада.

АПОЕЛ - ШАЛКЕ - 0:3
0:1 - Матип (28)
0:2 - Хунтелаар (35)
0:3 - Хунтелаар (71)

АСТЕРАС ТРИПОЛИС - СПАРТА (ПРАГА) - 1:1