Шалке размаза втори съперник в ЛЕ, Ди Санто с хеттрик (видео)

Германският Шалке 04 регистрира втора поредна изразителна победа в групите на Лига Европа. Този път "кралскосините" отвяха с 4:0 гръцкия Астерас (Триполис) на своя "Фелтинс Арена". В герой за домакините се превърна аржентинският нападател Франко ди Санто, който отбеляза хеттрик още през първото полувреме. Крайното 4:0 оформи Хунтелаар малко преди края.

Франко ди Санто откри резултата в 27-ата минута на мача. Аржентинецът изпревари бранителите на Астерас за един прострелен пас на Саша Рийтер в наказателното поле и отблизо прониза вратаря на гърците Теодоропулос. Отново Ди Санто удвои десет минути по-късно, извисявайки се над всички в наказателното поле при центриране на Йоханес Гайс от корнер, за да забие топката с глава в мрежата на гостите за 2:0.

Минута преди почивката резултатът стана класически, а Ди Санто оформи своя хеттрик. Удар от фаул срещна ръката на бранител на Астерас в стената и съдията отсъди дузпа. От бялата точка аржентинският нападател на "кралскосините" хладнокръвно преодоля Теодоропулос, за да отбележи третия  си гол в мача и да покачи на 3:0.

След почивката домакините намалиха значително темпото, но въпреки това стигнаха до четвърто попадение във вратата на своя съперник малко преди края на мача. В 84-ата минута Лирой Сане даде отличен пас към Клаас Ян-Хунтелаар и за опитния холандски нападател не бе проблем да оформи крайното 4:0.

ШАЛКЕ 04 - АСТЕРАС ТРИПОЛИС 4:0
1:0 - Ди Санто (27)
2:0 - Ди Санто (37)
3:0 - Ди Санто (44-д.)
4:0 - Хунтелаар (83)