Хунтелаар главен герой в заключителния мач на кръга (видео)

Централният нападател Клаас-Ян Хунтелаар измина пътя на грешник до този на герой за Шалке 04 при домакинската победа с 2:1 над Майнц 05 в последния двубой от 4-ия кръг на Бундеслигата. Холандецът пропусна дузпа още в 4-ата минута, но през второто полувреме реализира решителния втори гол. Така "кралскосините" засписаха втори успех от началото на сезона, с колкото останаха и днешните им съперници. Тодор Неделев отново не беше в групата на "05", след като цяла седмица тренираше с резервния тим и дори се очакваше вчера да играе за Майнц II в Трета лига, но не попадна в списъка и за този сблъсък. Цял мач на високо ниво за "миньорите" пък записа бившият бранител на Лудогорец Жуниор Кайсара.

Шалке започна силно и още в 4-ата минута стигна до наказателен удар, който обаче вратарят Лориус Кариус спаси след шут на Хунтелаар. За щурмовака на домакините това беше четвърти пореден пропуск от бялата точка, което е нов рекорд в Бундеслигата. Досега няколко играчи имаха по три последователни издънки от 11-те метра, но вече Хунтелаар е начело на негативната класация.

Стражът на Майнц продължи с блестящите си изяви до 37-ата минута, когато след корнер Жоел Матип забоде кълбото в мрежата за 1:0.

Отговорът на гостите обаче не се забави и само пет минути по-късно Юнус Мали изравни отблизо.

След почивката футболистите на Андре Брайтенрайтер заиграха по-силно и заслужено стигнаха до второ попадение. Пас на Матип беше посрещнат неточно от Щефан Бел и Хунтелаар се измъкна, за да компенсира за грешката си от първата част - 2:1.

До края на двубоя станахме свидетели на стандартната ситуация - Майнц нападаше, а домакините дебнеха на контраатака. Макс Майер и Хунтелаар пропуснаха да реализират трети гол за Шалке, докато на другата врата Ралф Феерман направи най-важното си спасяване в 89-ата минута, когато парира запътилия се към мрежата му изстрел на Йошинори Муто. Секунди след това гостите претендираха и за дузпа, но реферът не им обърна внимание.