Шалке надви Щутгарт с един вратар на нула (видео)

След поредица феноменални спасявания на вратаря Ралф Феерман Шалке 04 измъкна нелогична победа с 1:0 като гост на Щутгарт в среща от петия кръг на Бундеслигата. Домакините пропуснаха повече от дузина чисти положения за ужас на привържениците си, които видяха как тимът регистрира пета поредна загуба и остава на дъното без нито точка в актива си. Льорой Сане реализира единствения гол в двубоя в 53-ата минута, с което "миньорите" събраха 10 точки. Цял мач за тях записа Жуниор Кайсара.

Наставникът на "швабите" изненадващо остави на пейката Мартин Харник и Даниел Дидави и избра да заложи на повече бързина с Александру Максим и Тимо Вернер. Офанзивният стил на игра доведе до истинска бомбардировка на Феерман, който обаче направи един от топ 3 мачовете на живота си. Футболистите на Щутгарт стреляха общо 26 пъти по посока на мрежата, но безрезултатно. Фрапантни бяха издънките пред гола на Вернер, Тимо Баумгартъл, Максим и най-вече на Даниел Гинчек, който миналия сезон спаси отбора от изпадане с поредица безценни попадения, но днес го споходи целият малшанс на света.

"Кралскосините" не вярваха на късмета си и трудно организираха атаки. Те обаче се възползваха от бързината на Сане, който в 53-ата минута с лекота елиминира Флориан Клайн и заби кълбото зад гърба на Пжемислав Титон.

Опасностите пред Феерман продължиха да се редят, а Ерик Максим Чупо-Мотинг пропусна да вкара за 2:0 в другото поле в 73-ата минута.

В междинния кръг през идната седмица Шалке приема Айнтрахт (Франкфурт), а Щутгарт ще търси изпуснатите точки при визитата си на Хановер 96.