Аугсбург пребори главоболието от Билбао

Три дни след поражението с 1:3 от Атлетик Билбао в Лига Европа Аугсбург си върна настроението с лека победа с 2:0 над Хановер 96 у дома. Това е изобщо първи успех за домакините в Бундеслигата този сезон, след като досега те имаха само една точка. Отборът от Долна Саксония пък се намира в нокдаун само с едно реми от пет срещи.

Головете паднаха в рамките на 180 секунди през първото полувреме. Първо в 29-ата минута капитанът Паул Верхаах центрира към Александер Есвайн, който беше точен за 1:0. Русокосият футболист се разписа и в мрежата на Байерн (Мюнхен) в предишния кръг и един от най-силните играчи на баварците от началото на сезона. След това в 32-ата минута Марсело спъна Тобиас Вернер в наказателното поле и Верхаах направи 2:0 от бялата точка. За Марсело това е трета дузпа, която прави в рамките на два кръга, а за капак има и един автогол.

Аугсбург свали темпото, но в никакъв случай не предаде инициативата, като мачът се доиграваше. Слабата форма на "96" си пролича и от факта, че футболистите на гостуващия тим създадоха само една опасност, но съдията не им даде дузпа в 80-ата минута, когато Рагнар Клаван игра с ръка в полето пред Марвин Хитц.

В сряда Аугсбург гостува в Мьонхенгладбах, а в Хановер ще пристигне Щутгарт.