Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Спорна дузпа покри Байерн (видео + галерия)

Шампионът Байерн (Мюнхен) спечели трудно с 2:1 домакинството си на Аугсбург в мач от 4-ия кръг на Бундеслигата и продължава да бъде с пълен актив. Успехът обаче стана факт след много спорна дузпа, реализирана от Томас Мюлер в последната минута. Съдиите прецениха, че Дъглас Коща е бил фаулиран от Маркус Фойлнер в наказателното поле. От повторенията се видя, че по-скоро нарушение не трябваше да има, а ако пък такова наистина съществуваше, то това беше препречване, за което се дава непряк свободен удар.

Байерн срещна много трудности срещу традиционно неудобния си съперник от последните сезони и беше напът дори да загуби. Аугсбург водеше до 77-ата минута след гола на Александер Есвайн две минути преди почивката.

Байерн (Мюнхен) - Аугсбург 2:1

Играчите на Джосеп Гуардиола пропуснаха редица възможности, като натискът им беше особено осезаем през второто полувреме. Те претендираха за наказателен удар и в заключителните секунди на първото полувреме, но тогава не го получиха.

Байерн успя да изравни в 77-ата минута, когато Роберт Левандовски засече в мрежата отбитата от вратаря Марвин Хитц топка.

Дебют за мюнхенци записа новото попълнение Кингсли Коман, който беше привлечен от Ювентус. Заради лека травма днес не игра Марио Гьотце.

В сряда на Байерн предстои визита на Олимпиакос в среща от първия кръг на груповата фаза в Шампионската лига.