Атлетик Билбао обърна баварци, Монако се добра до точка (видео)

Отборът на Атлетик Билбао успя да събере своите сили след почивката и да сломи коравия германския Аугсбург в среща от група L на Лига Европа. Халил Алтънтоп даде аванс на баварците в 15-ата минута, но след почивката попадения на Ариц Адурис (55 и 66) и Маркел Сусаета (90) зарадваха "Сан Мамес".

След четвърт час игра турският нападател шутира, Яги Ерерин изби, но точно в краката на Алтънтоп, който реализира. В 55-ата Адурис отбеляза марково попадение след корнер, а 11 по-късно прониза горната страна на мрежата. В добавеното време Сусаета вкара за крайното 3:1 след асистенция на героя Адурис.

В двубой от група J Монако стигна до реми 1:1 срещу Андерлехт. Жиле откри за белгийците в 11-ата минута, а късно попадение на Траоре даде точка на монегаските, които са в група заедно с Тотнъм и Карабах.

АТЛЕТИК БИЛБАО - АУГСБУРГ - 3:1
0:1 - Алтънтоп (15)
1:1 - Адурис (55)
2:1 - Адурис (66)
3:1 - Сусаета (90)

АНДЕРЛЕХТ - МОНАКО - 1:1
1:0 - Жиле (11)
1:1 - Траоре (85)