Ивайло Петев: Тежко и срамно (видео)

Селекционерът на България Ивайло Петев бе силно разочарован от тежката загуба с 0:4 от Турция, допусната в контролата играна в Истанбул. Поражението е първо за бившия треньор на Лудогорец, като след първите 45 минути по нищо не личеше, че "лъвовете" могат да запишат най-голямото си поражение от пет години насам.

"Мач с две коренно различни полувремена. Допуснахме много елементарни грешки и при трите гола в рамките на 10 минути. След това бяхме изключително безпомощни, но от всяка една загуба трябва да вадим и нещо добро. Жалкото е, че през първото полувреме се представихме добре и по нищо не личеше, че можем да инкасираме подобен резултат. Но сега трябва да анализираме много внимателно мача и къде сме сбъркали, за да може занапред да не допускаме такива грешки", сподели Петев.

Двукратният шампион с "орлите" е категоричен: "Поражението е тежко и срамно. Нормално е самочувствието на момчетата да е минорно след 0:4, както и моето, естествено. Ние обаче трябва да направим всичко възможно, за да излезем от тази ситуация и да подготвим отбора психически за предстоящата квалификация с Малта. Напълно нормално е, след като инкасираш три гола за десет минути да нямаш увереност и самочувствие. Просто второто полувреме бяхме доста безпомощни, което лично на мен не ми хареса, но за да се стигне до тази ситуация сами сме си виновни. Относно евентуални промени за Малта, първо ще преспим, после ще анализираме и след това ще решим" коментира Петев пред Sportal.bg.