Спартак (Москва) победи минимално Урал и се изкачи в класирането (видео)

В мач от 28-ия кръг на първенството на Русия Спартак (Москва) победи като гост Урал с 1:0 с гол на Куинси Промес в 40-та минута. С тази победа московчани се изкачиха от 6-то на 5-то място във временното класиране с актив от 47 точки.

В отбора на Спартак като титуляр започна нападателят на българския национален отбор и футболист номер 1 на България за 2015 година Ивелин Попов. Именно той бе в основата на гола в 40-та минута: Попов стреля извън наказателното поле, вратарят на Урал изби топката, но последва разбъркване и холандският нападател на московчани Куинси Промес изпрати топката в полупразната врата - 1:0 за Спартак. В 88-та минута Ивелин Попов бе сменен от Лоренсо Мелгарехо.

Начело във временното класиране е ЦСКА (Москва) с 59 точки, следван от Зенит - 55 точки, Ростов - 54 точки и един мач по-малко, Краснодар - 52 точки, Спартак (Москва) - 47 точки, и др.