Ростов запази надежда за титлата (видео)

Отборът на Ростов ще влезе в последния кръг от Премиер лигата като кандидат за титлата. Тимът спечели с 1:0 домакинството си на Урал след гол на Сердар Азмун в 74-ата минута. Ростов изостава на две точки от лидера ЦСКА (Москва) преди последния кръг от шампионата.

Домакините тръгнаха в атака от самото начало на двубоя. Александър Ерохин нанесе първия удар във втората минута, а той остана само за статистиката, след като не се получи добре. В петата Кристиан Нобоа беше по-близо, ала топката премина над гредата. В деветата Ерохин имаше кристална възможност за гол, но от десет метра шутира неточно над целта. Опитите на домакините оставаха безрезултатни, а ЦСКА (Москва) вече водеше в класирането.

След почивката Ростов продължи да натиска, но публиката по трибуните се изнервяше заради липсата на гол. В 74-ата попадението все пак дойде. Тимофей Калачов центрира отдясно и Сердар Азмун вкара изключителен гол с глава. От 12 метра той насочи топката в горния ляв ъгъл. В 81-ата Артьом Фидлер получи втори жълт картон от състава на гостите след грубо нарушение.

В последния кръг Ростов гостува на Терек, а ЦСКА - на Рубин.