Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0 /Почивка/

Опасността от изпадане надвисна над Динамо със страшна сила (видео)

Пореден провал претърпя обновеният отбор на Динамо (Москва). В последна среща от 20-ия кръг на Премиер лигата тимът на Андрей Кобелев загуби с 0:1 у дома от Терек и остава само на 3 точки над зоната на изпадащите. На другия полюс е представянето на Терек, който измести Спартак (Москва) от шестата позиция и все по-смело гледа към класиране за евротурнирите.

Първото полувреме беше равностойно и никой от съперниците не можеше да наложи надмощие. След почивката гостите заиграха по-смело и в 68-ата минута стигнаха до така важния гол. Негов автор стана Магомед Митришев след груба грешка на Себастиан Холмен. Шведският бранител на Динамо пресече пас пред наказателното поле, но после се сблъска със свой съотборник и позволи на Митришев да му отнеме топката.
"Щеше да е смешно, ако не беше тъжно. Във футбола рядко има справедливост. Играхме прилично на един тежък терен. Допуснахме обаче много нелеп гол. Нямам претенции към себераздаването на футоблистите, но трябва да започнем да реализираме положенията, които създаваме", коментира след мача Кобелев.

Според руските медии е много вероятно той да бъде уволнен. Преди днешния двубой Кобелев е получил ултиматум от шефовете на клуба да спечели 6 точки в следващите 3 мача. Това означава, че за да запази поста си, специалистът трябва да изведе динамовци до задължителни победи в гостуването на Урал (19 март) и домакинството на Краснодар (2 април).