Георги Пеев пак показа как се прави (видео)

Неостаряващият Георги Пеев донесе нова победа на своя Амкар в Русия. С гол на българина тимът от Перм надви с 1:0 последния в класирането Анжи като гост в среща от 19-ия кръг на местната Висша лига и се отдалечи на 4 точки от изпадащите. Пеев, който след няколко дни ще навърши 37 години, се разписа още в 3-ата минута след неориентирана игра на вратаря и защитниците на съперника. Давид Юрченко за малко да извади топката, но тя все пак мина голлинията с целия си обем.

Пеев остана на терена до 73-ата минута, докато другият българин в редиците на Амкар Петър Занев изкара цялата среща без смяна.
Отборът на Анжи затвърди впечатленията, че е един от най-слабите, след като така и не успя да организира нещо смислено. На няколко пъти индивидуални пробиви опита бившият футболист на Черноморец (Бургас) Яник Боли, но те не дадоха резултат.

Преди седмица двамата българи помогнаха за триумфа с 3:1 над Динамо (Москва) в турнира за Купата на Русия, с което тимът се класира за полуфиналите.