Волфсбург си направи сметката без Крамарич (видео)

Дни след като се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига, Волфсбург отново се провали на домашна сцена. Този път отборът на Дитер Хекинг се остави да бъде победен с 1:0 от слабака Хофенхайм като гост в двубой от 26-ия кръг на Бундеслигата. Преотстъпеният от Лестър Андрей Крамарич реализира още в 3-ата минута, а в 57-ата минута спечели и дузпа, която обаче вратарят Коен Кастеелс отрази след удар на Кевин Фоланд.

По този начин Волфсбург продължава да е извън зона "Европа", а рискува дори да падне до осма позиция. Днес "вълците" бяха без голямата си звезда Юлиан Дракслер, който е с лека контузия. При неговото отсъствие отборът не направи нищо запомнящо се и логично инкасира девето поражение от началото на шампионата.

За Хофе пък победата е безценна, защото благодарение на нея тимът вече е на крачка от оцеляването си. Тимът на Юлиан Нагелсман е с равен брой точки с Айнтрахт (Франкфурт), който засега заема 16-ата позиция, която праща на бараж. За 28-годишния Нагелсман, който само преди дни взе треньорски лиценз за елита, това е трети успех в последните пет кръга.