Докато мисли за Реал, Волфсбург пак се изложи (видео)

Бъдещият съперник на Реал Мадрид на четвъртфиналите в Шампионската лига Волфсбург се спаси в последната минута от позорна загуба като домакин от новака Дармщат 98 в среща от 27-ия кръг на Бундеслигата. Тогава Андре Шюрле изравни с удар извън наказателното поле и лиши "лилиите" от геройски триумф насред "Фолксваген Арена". Той беше на косъм да се случи след поредното попадение на централния нападател Сандро Вагнер, който в 82-ата минута реализира след подаване на Марсел Хелер.

Така "вълците" продължават да са извън местата, даващи право на участие в клубните турнири. Дармщат пък е само на точка от опасната зона, след като не е печелил от 7 февруари насам.

Голямата звезда на домакините Юлиан Дракслер пропусна срещата заради мускулна травма. При неговото отсъствие шанс отново получи Даниел Калиджури, който заедно с Макс Крузе и Андре Шюрле оформи атакуващото трио в налаганата от Дитер Хекинг от няколко седмици насам нова игрова схема 4-3-3.

Точно пред Калиджури се откри най-добрата възможност през първото полувреме - в 28-ата минута, но ударът на италианския национал не намери целта. След това и Калиджури се контузи и трябваше да напусне.

Като цяло обаче мачът беше толкова скучен, че не се виждаше как може да стане интересно. Дитер Хекинг предприе риск и за последните десетина минути заигра с четирима нападатели. Липсата на баланс веднага се отрази, защото в 82-ата минута Хелер напредна отдясно и намери Вагнер, който не сбърка и гостите поведоха. Волфсбург все пак съумя да стигне до ремито, след като Крузе спря топката за Шюрле и той прониза Кристиан Матениа за крайното 1:1. Шюрле беше единственият футболист на домакините на ниво, като оправи седем изстрела и се отличи с цели 39 спринта.

Точката за Дармщат 98 на "Фолксваген Арена" е всичко друго, но не и изненадваща, защото този сезон "лилиите" са третият най-силен гост в Бундеслигата след Байерн (Мюнхен) и Борусия (Дортмунд) със спечелени 20 от всичките си 28 точки.