Волфсбург отново победи Гент и е на 1/4-финал

Отборът на Волфсбург постигна втора победа над изненадата Гент в 1/8-финалите на Шампионската лига и се класира напред в надпреварата. След 3:2 в Белгия, този път немският тим се наложи с 1:0 на "Фолксваген Арена". Голът падна едва четвърт час преди края, като негов автор стана Андре Шюрле. Той получи топката в наказателното поле след центриране на Юлиан Дракслер и от близка дистанция не сгреши.

Очакванията за труден мач за германския тим се оправдаха. Гостите от Белгия отново покааха характер, както в първата среща, когато губеха с 0:3, но в заключителните минути върнаха два гола и разтрепераха "вълците". Този път обаче играчите на Волфсбург си бяха научили урока и играха концентрирано до края.

Така Волфсбург продължава силната си домакинска серия в Шампионската лига. Германците бяха спечелили досега и трите си мача на собствен терен в групите, като преди Гент се справиха с ЦСКА (Москва), ПСВ Айндховен и Манчестър Юнайтед.

Волфсбург - Гент 1:0

1:0 - Шюрле (74)

ВОЛФСБУРГ (4-5-1): Кастеелс; Данте, Кнохе, Р. Родригес, Дракслер (79-Калигури), Траш, Шюрле (88-Шефер), Л. Густаво, Гилавоги, Арнолд (84-Виейриня), Крузе.
Старши треньор: Д. Хекинг

ГЕНТ (3-2-4-1): Селс; Рафиня (79-Фокет), Л. Нилсен, Гершон, Асаре; Матон (69-Сеиф), Кумс, Нето;  Миличевич, Дежагере, Симон (71-Кулибали).
Старши треньор: Х. Ванхазебрук

СЪДИЯ: Дамир Скомина (Словения)
СТАДИОН: "Фолксваген Арена"