Волфсбург се завърна в играта (видео)

Криволичещият в Бундеслигата този сезон тим на Волфсбург постигна много важна победа с 2:1 вкъщи над Борусия (Мьонхенгладбах) в среща от 25-ия кръг и се доближи само на 2 точки до зона "Европа". Два от участниците в Шампионската лига през настоящото й издание изиграха доста динамичен сблъсък, но "изстреляха" куршумите си в рамките на осем минути през първото полувреме. В 15-ата минута Юлиан Дракслер вкара за 1:0, а докато съперникът се освести, Макс Крузе фиксира второ попадение само две минути по-късно.

Тук вече треньорът на Гладбах Андре Шубер промени схемата на своя отбор към 4-4-2 и веднага дойдоха положенията пред Коен Кастеелс. Така в 23-ата минута дежурният реализатор Рафаел промуши кълбото в близкия ъгъл, а веднага след това Фабиан Джонсън излезе сам срещу вратаря, но пропусна.

Мачът продължи да бъде двуостър с положенията и пред двамата вратари, но нов гол така и не падна. Пропуски направиха Ларс Щиндъл и Жошуа Гилавоги, а силен изстрел на Рикардо Родригес докосна страничната града на вратата на Борусия.

Мьонхенгладбах е на пета позиция и е много близо до ново място в ШЛ, но вече и Волфсбург е актуален конкурент.