Блестящ мач на Георги Пеев и Амкар е на полуфинал

След нов силен мач на българина Георги Пеев Амкар надви Динамо (Москва) с 3:1 у дома и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Русия. Полузащитникът, който след няколко дни ще навърши 37 г. години, подаде за второто попадение и на няколко пъти внесе смут в защитата на столичани. Тимът от Перм водеше с 2:0 до 87-ата минута, когато позволи на съперника да върне единия гол, но не допусна обрат и в продължението фиксира крайното 3:1. За място на финала Амкар ще спори със Зенит в Санкт Петербург.

Заедно с Пеев титуляр беше и другият нашенец в клуба - Петър Занев, който изкара пълни 90 минути, докато бившият футболист на Локомотив (София) напусна терена шест минути преди края под аплодисментите на запалянковците.

Георги Пеев можеше да открие още в 3-ата минута, но нямаше късмет. В 27-ата минута обаче отборът от Перм вече водеше, след като точен беше Александър Прудников. В 41-ата минута Пеев подаде с глава към Николай Зайцев, който удвои аванса на домакините.

Миналият през Динамо (Киев) халф затрудни вратаря на Динамо и в 61-ата минута.

Малко след това - в 67-ата минута, шансът беше и на страната на Амкар, след като Фатош Бечирай удари греда.

Московчани се опитваха да се върнат в двубоя и вече действаха по-твърдо от нормалното, заради което в 74-ата минута се стигна до тежък сблъсък, при който Пеев пострада и се нуждаеше от медицинска помощ. За негова радост българинът успя да се върне в игра, но десет минути по-късно беше заменен.

Динамо все пак стигна до гола, който търсеше, като се разписа Станислав Драгун в 86-ата минута.

Секунди преди това авторът на първото попадение Александър Прудников беше пропуснал на празна врата и интригата се завърна. Напрежението остана до продължението, в което Томаш Хубочан направи дузпа, реализирана от Алихан Шаваев за 3:1.

В другия полуфинал един срещу друг ще се изправят ЦСКА (Москва) и ФК Краснодар. Мачовете са на 20 април.