ЦСКА (Москва) и Краснодар се класираха на 1/2-финал за Купата на Русия

ЦСКА (Москва) и ФК Краснодар се присъединиха към Зенит (Санкт Петербург) като се класираха за полуфиналите в турнира за Купата на Русия.

Московските армейци спечелиха с 2:0 като гости на ФК Уфа. Роман Широков, който изигра първия си официален мач с екипа на ЦСКА, откри резултата в 57-ата минута. Ахмед Муса удвои в 75-ата.

Ветеранът в състава на гостите от Москва Алексей Березуцки обнови клубния рекорд за най-много мачове за купата на страната, като днес записа 43-а среща. Той изпревари Владимир Федотов и Владимир Астаповски, които са с по 42.

Съперник на ЦСКА на полуфинала ще бъде ФК Краснодар, който се наложи с 1:0 над Терек Грозни след продължения. Победният гол вкара Андреас Гранквист в 116-ата минута.

Утре Амкар (Перм) е домакин на Динамо (Москва) в последната среща от този етап. Победителят ще играе срещу Зенит за място на финала.