Грешка у дома за лидера Лестър, този път нямаше приказен край (видео)

Грешна стъпка пред собствена публика в битката за титлата допусна лидера в класирането на Висшата лига на Англия Лестър Сити. "Лисиците" не успяха да победят Уест Бромич на своя "Кинг Пауър Стейдиъм", въпреки че осъществиха пълен обрат в мача и водеха с 2:1 на почивката. Хосе Саломон Рондон откри резултата за гостите в 11-ата минута, но Даниел Дринкуотър и Анди Кинг обърнаха мача. Крейг Гарднър обаче направи 2:2 пет минути след началото на втората част и по този начин може да свали Лестър от върха в класирането. Вторият в класирането Тотнъм може да застигне "лисиците" при победа в лондонското дерби с Уест Хам утре.

Гостите изненадващо откриха резултата след само 11 минути игра. Хосе Саломон Рондон се възползва от тромавостта на Роберт Хут, за да го изпревари за едно прострелно подаване на Дарън Флетчър, а след това показа и перфектен завършващ удар, за да преодолее Каспер Шмайхел и да даде аванс на "дроздовете".

Това попадение обаче не уби ентусиазма на домакините, които до края на полувремето се хвърлиха в мощни атаки. Джейми Варди уцели гредата зад Бен Фостър с глава преди Даниел Дринкуотър да изравни секунди след изминаването на половин час игра. Попадението можеше да бъде записано и като автогол на бранителя на гостите Йонас Олсон, след като ударът на Дринкуотър се отклони в неговия крак и не остави шансове на Бен Фостър.

Точно преди почивката "лисиците" осъществиха пълен обрат след гениално изпълнение на една от звездите си Риад Марез. Африканецът върна топката с пета от въздуха към Анди Кинг, оставяйки му отлична позиция за удар и халфът се възползва, за да направи 2:1 в полза на домакините.

Още в самото начало на втората част обаче Уест Бромич се върна в мача. Крейг Гарднър изпълни пряк свободен удар в стил "Лионел Меси" и забоде топката в "скобата" на вратата зад Каспер Шмайхел за 2:2. Голът отвори още повече срещата и положенията се заредиха и пред двете врати. Шмайхел на два пъти спаси отбора си от това да допусне трети гол, докато пред вратата на Уест Бромич Шинджи Оказаки за втори път в мача разтресе горната греда след удар с глава.

Възпитаниците на Клаудио Раниери наложиха сериозен натиск в края на срещата, но така и не успяха да пробият отново отбраната на Уест Бромич. Джейми Варди и Риад Марез опитаха да направят атрактивни изпълнения, с които да спечелят нова драматична победа за своя отбор. Централният бранител Уес Морган прати топката в тялото на Бен Фостър от чиста позиция в наказателното поле четири минути преди края на редовните 90 минути. Героят от мача с Норич Леонардо Уйоа също стреля  в аут от няколко метра в 94-ата минута, лишавайки мача от приказен край за Лестър.

Ремито означава, че Лестър събира актив от 57 точки и продължава да заема първото място в класирането на Висшата лига. Тотнъм обаче може да изравни "лисиците" при победа утре и благодарение на по-добрата си голова разлика да поведе в таблицата. Уест Бромич пък е на 13-а позиция с 36 точки, на 12 над опасната зона.