Фурор в Лестър след инфарктна победа в 89-ата (видео)

Лидерът в английската Висша лига Лестър Сити постигна изключително ценна победа с минималното 1:0 в домакинството си на Норич, с която увеличи аванса си на върха в класирането на пет точки пред Арсенал. Възпитаниците на Клаудио Раниери грабнаха тртите точки по много инфарктен начин с гол на резервата в състава на италианеца Леонардо Уйоа само минута преди края на редовните 90 минути. Появилият се на терена в 78-ата минута аржентински таран спечели трите точки за отбора си след центриране на Марк Олбрайтън и удар от няколко метра в близост до далечната греда опъна мрежата зад Джон Ръди. Попадението му хвърли в неподправен екстаз трибуните на "Кинг Пауър Стейдиъм", като празненствата на феновете продължиха и далеч след последния съдийски сигнал. С победата Лестър събра 56 точки и вече води с пет пред Арсенал и Тотнъм, които играят мачовете си утре.

Инфарктната победа в края идва само две седмици след поражението с подобен сценарий в битката за върха в Премиър лийг срещу Арсенал (1:2) на "Емиратс". Този път обаче Фортуна се усмихна на "лисиците", които имаха по-малко възможности да стигнат до гол в този мач, но въпреки това ликуваха в края.

По-добрите положения за гол определено бяха пред вратата на Каспер Шмайхел, като Нейтън Редмънд и Камерън Джероум стреляха встрани от вратата на датчанина от много чисти ситуации. "Канарчетата" бяха по-добрият отбор на терена преди почивката и можеха да съжаляват за пропуските си. През втората част Раниери направи няколко промени в състава си, сменяйки двама от най-важните си футболисти - Шинджи Оказаки и Н'голо Канте.

Истинският жокер обаче се оказа Уйоа, който замени бранителя Даниел Амартей в 78-ата минута и 10-на по-късно взриви трибуните с победно попадение. Аржентинецът се хвърли на шпагат, за да засече центриране на Марк Олбрайтън, който от своя страна бе изведен технично от Риад Марез.