Невръстен Ман Юнайтед повали кандидат-шампиона Арсенал, който пак се срина в познат момент (видео)

Осакатен от контузии и изпълнен с редица футболисти от отбора си до 18-годишна възраст Манчестър Юнайтед повали целещия се в титлата тим на Арсенал с 3:2 на своя "Олд Трафорд" и по този начин отдалечи лондончани на пет точки от лидера Лестър. С Маркъс Рашфорд (превърнал се в истинска сензация само за два мача), Гийермо Варела, Тимъти Фосу-Менса, Джеймс Уиър сред титулярите и влизащи като резерва "червените дяволи" изненадаха звездите на "артилеристите" и ги победиха в много неприятен момент за тях. От своя страна отборът на Арсен Венгер за поредна година влиза в "дупка" точно в края на февруари и началото на март. След поражението от Барселона (0:2) в Шампионската лига, сега "артилеристите" се спънаха и в шампионата, за да намалят шансовете си за титла.
Манчестър Юнайтед - Арсенал
18-годишният Маркъс Рашфорд стана първият футболист в историята на Манчестър Юнайтед, вкарал по два гола в първите си два мача за клуба, давайки солиден аванс от 2:0 на своя отбор с попадения в 29-ата и 32-ата минута минута. Той се възползва от грешка на Габриел Паулища в защита, за да оркрие резултата с удар от десестина метра. Само три минути по-късно той отново бе на най-добрата позиция, за да засече с глава центриране на Джеси Лингард в мрежата зад Петер Чех.

Още в 6-ата минута на срещата гостите имаха страхотна възможност да открият резултата, след като Начо Монреал се озова сам срещу Давид де Хеа в наказателното поле, но стреля в тялото на вратаря. В 13-ата и домакините отправиха своята голяма заплаха към вратата на съперника, когато получиха правото да изпълнят фаул на границата на наказателното поле. Габриел Паулища фаулира Маркъс Рашфорд само на сантиметри извън пеналтерията. От тази позиция обаче "червените дяволи" стреляха в ръцете на Петер Чех. След тази ранна размяна на удари, дойдоха минутите на Рашфорд, който се възползва от грешките в отбраната на Арсенал и донесе солиден аванс на отбора си.
Бившият футболист на "червените дяволи" Дани Уелбек намали пет минути преди почивката също с глава след изпълнение на пряк свободен удар от страна на Месут Йозил. С това попадение той върна част от надеждите за обрат на своя отбор, който обаче бе далеч от необходимото ниво, за да стигне до такъв в подобно дерби.

В 65-ата минута домакините отново върнаха аванса си от дваМанчестър Юнайтед - Арсенал  гола с попадение на Андер Ерера. Този път Рашфорд асистира към испанеца, чийто удар пък се отклони в тялото на Лоран Косиелни и изненада Чех, опъвайки мрежата му за трети път. По този начин младият Рашфорд си спечели приза за играч за мача, като освен двете си попадения, той асистира и за третия гол във вратата на съперника.

Срещата обаче продължи да е много отворена и пет минути по-късно Арсенал пак се върна в резултата. Този път Месут Йозил се разписа след разбъркване в наказателното поле пред Давид де Хеа и удар от воле от десетина метра.

Това обаче бе последното нещо, което отборът на Арсен Венгер съумя да сътвори в срещата. Очакванията за сериозен натиск на гостите срещу младоците на Луис ван Гаал в последните минути на срещата съвсем не се оправдаха и Арсенал не затрудни особено Давид де Хеа в последните минути.

По този начин Арсенал се свлече до третото място в класирането с 51 точки, като бе изпреварен от градския съперник Тотнъм, който днес победи Суонзи и се доближи на три точки зад Лестър. Манчестър Юнайтед пък се доближи само на три точки зад градския опонент Манчестър Сити и започва да се бори с "гражданите" за четвъртото място и Шампионска лига. "Червените дяволи" вече са с актив от 44 точки, докато момчетата на Мануел Пелегрини имат 47 и мач по-малко.