БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Тотнъм с победа по шампионски

Тотнъм обърна Суонзи до крайното 2:1 на "Уайт Харт Лейн" и е на две точки от лидера Лестър. Лондончани доста се поизмъчиха преди да стигнат до успеха. Те губеха на почивката, след като Палоски откри резултата в 19-ата минута. "Шпорите" успяха да стигнат до трите точки малко преди края. Влезлият като резерва Шадли изравни в 70-ата минута, а Дани Роуз донесе крайния успех с удар от границата на наказателното поле.

Отборът на Маурисио Почетино стигна до победа в една от срещите, които се определят като ключови, ако си готов за шампионската титла -  домакински двубой срещу слаб отбор с очаквания за задължителна победа.

Тотнъм вече има 54 точки, което е рекорд за тима във Висшата лига след 27 изиграни срещи. За пореден път лондончани обърнаха съперник от губеща позиция през този сезон, като по този начин са стигнали до 17 точки.

Надеждите за първа титла от 1961 г. нарастват с всеки мач на "Уайт Харт Лейн", но напрежението от задължителен успех сякаш създаде известни проблеми на "шпорите". Тимът на Почетино тотално доминираше, като отправи 33 удара към вратата на съперника.

Основна причина да не паднат повече голове бяа брилянтните изяви на вратаря на Суонзи Фабиански. Още в началото той отби удар на Кейн отблизо, а през второто полувреме се намеси блестящо след изстрел от фаул на Ериксон.

Уелският тим не отиде на "Уайт Харт Лейн" като обречен и имаше своите шансове на моменти и Уго Лорис също трябваше да се намесва. Той обаче бе преодолян в 19-ата минута, когато след удар на Ранхел топката се озова в Палоски и той намери мрежата.