Уест Хам спря Тотнъм за върха в люто лондонско дерби (видео)

Отборът на Уест Хам победи с минималното 1:0 на своя "Болейн Граунд" устремилия се към върха в класирането на Висшата лига свой лондонски конкурент Тотнъм Хотспър и по този начин не позволи на възпитаниците на мениджъра Маурисио Почетино да се изкачат на първото място. Гостите можеха да се възползват от вчерашното равенство на Лестър срещу Уест Бромич (2:2) и при победа в Източен Лондон да изпреварят "лисиците" по голова разлика. Това обаче не се получи, след като гол на Микейл Антонио още в седмата минута на мача донесе успеха на "чуковете". Димитри Пайе центрира от корнер към близката греда и там крилото Антонио с глава простреля Юго Лорис за оказалото се крайно 1:0.

Тотнъм изигра много слабо първо полувреме, в което можеше да допусне и още голове в своята врата. Момчетата на Почетино очевидно вече са доста изморени от битката си на няколко фронта и в отсъствието на звездата си Деле Али, който получи почивка заедно с Кайл Уокър и още няколко важни играчи на тима, нямаха идея как да стигнат до вратата на Адриан дел Кастийо.

Все пак след почивката гостите заиграха по-добре и на два пъти можеха да изравнят чрез Хари Кейн, който пропусна много чисти положения. При едно от тях той бе само на два-три метра от голлинията, но не успя да направи добавка след намеса на Адриан. Повторенията показаха, че Кейн е бил в засада в тази ситуация, но реферите не я маркираха и евентуален негов гол щеше да бъде зачетен.

Победата доближи отбора на Уест Хам само на една точка от четвъртото място в класирането. Възпитаниците на Славен Билич имат актив от 46 точки, докато Манчестър Сити е на четвъртата позиция с 47. Тотнъм е на второ място в класирането с 54. Поражението спря победна серия от шест поредни мача във Висшата лига за "шпорите".