Нефтохимик 2010 спечели редовния сезон в Суперлигата

Волейболният отбор на Нефтохимик 2010 (Бургас) спечели редовния сезон в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Петър Дочев завършиха с победа, след като биха категорично у дома аутсайдера Миньор (Перник) с 3:0 (25:17, 25:12, 25:23) в мач от последния 18-и кръг, игран тази вечер в зала "Младост".

Така бургазлии спечелиха редовния сезон в Суперлигата с 13 победи, 5 загуби и 40 точки. По този начин те си осигуриха най-малко сребъните медали, след като в плейофите се играе единствено за титлата на страната. На 1/4-финалните плейофи, които започват в четвъртък (10 март), Нефтохимик ще играе срещу 8-ия в класирането Тетевен Волей, който тази вечер падна вкъщи от Левски с 1:3, и завърши със 7 победи, 11 загуби и 22 точки. От друга страна Миньор завърши на последното 10-о място в подреждането с едва 1 победа, 17 загуби и 3 точки и отпада от Суперлигата.

Домакините от Нефтохимик нямаха особени проблеми в първите два гейма, в които взимаха комфортна преднина отначало и ги затвориха съответно при 25:17 и 25:12. В третия гейм обаче настъпи спад в играта им, който бе използван от перничани. Интригата продължи до равенството при 22:22, след което бургазлии не позволиха изненади и спечелиха с 25:22 и 3:1.

Най-полезни за Нефтохимик станаха Явор Генов (2 блока, 3 аса, 57% ефективност в атака и 57% перфектно посрещане) и Георги Петров (1 ас и 55% ефективност в атака) съответно с 18 и 17 точки за победата. За перничани капитанът Мартин Симеонов завърши с 11 точки.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - МИНЬОР (ПЕРНИК) 3:0 (25:17, 25:12, 25:23)
НЕФТОХИМИК 2010: Иван Станев, Георги Петров 17, Явор Генов 18, Стоян Златев 8, Ивайло Великов 5, Николай Къртев 7 - Андрей Николов-либеро (Нено Тосков 3, Теди Дремсизов 1)
Старши-треньор: Петър Дочев
МИНЬОР: Димитър Стаменов 2, Радослав Денков 10, Стефан Чавдаров 10, Мартин Симеонов 11, Адриан Аначков 3, Захари Николаев 2 - Методи Методиев-либеро (Виктор Костадинов)
Старши-треньор: Мирослав Илиев.

Статистика: Константин Бирбочуков (скаутмен на Нефтохимик 2010)