Монтана измъкна трудно 3:2 от Арда

Волейболният отбор на Монтана надигра трудно като домакин Арда (Кърджали) с 3:2 (25:13, 20:25, 16:25, 25:19, 15:8)* в мач от 14-ия кръг на Суперлигата, игран тази вечер в местната зала "Огоста".

Така монтанчани успяха да излязат "сухи“ от трудния мач, като записаха важен успех, който ги изравни с лидера в таблицата - Нефтохимик 2010 (Бургас). С по-лоша геймова разлика обаче, те остават на второ място във временното класиране, като двата тима имат по 10 победи, 4 загуби и 30 точки. Тимът на Арда пък е 6-и с 8 победи, 6 загуби и 23 точки. В следващия 15-и кръг Монтана гостува на Добруджа 07 (Добрич), а кърджалийци приемат ЦСКА.

Срещата премина през много обрати, като гостите от Кърджали оказаха солидна съпротива и имаха предимство, като поведоха с 2:1 гейма. Домакините пък от своя страна стартираха ударно с бърз първи гейм, който спечелиха с 25:13, след което го "удариха на веселба". Във втората част позволиха на кърджалийци да вземат инициативата, а те само това и чакаха, като изравниха на 1:1 след 25:20. В третата част гостите от Арда се развихриха още повече, като на свой ред спечелиха с убедителното 25:16. Пред угрозата за безславна загуба пред собствена публика домакините от Монтана се "хвърлиха в боя", като успяха да стабилизират наново играта си и да се опълчат на Арда, като докараха мача до тайбрек след 25:19. В петата решителна част вече монтанчани атакуваха здраво, като поведоха с 8:3. Натрупаната разлика бе достатъчна, те устояха на атаките на съперника и затвориха мача след 15:8.

Най-резултатни за Монтана станаха Костадин Стойков (4 аса и 71% ефективност в атака) и Симеон Александров (5 аса!!!, 1 блок, 57% ефективност в атака и 13% перфектно посрещане) съответно с 16 и 14 точки за победа. За тима на Арда Спас Байрев заби 25 точки (3 блока, 3 аса и 51% ефективност в атака), но и това не помогна за успеха.

*Статистика: Стилиян Бодурски (скаутмен на Монтана)