Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:2

Добруджа 07 с бърза победа над Ботев (Луковит) за Купата

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) разгромиха Ботев (Луковит) с 3:0 (25:11, 25:19, 25:7) в мач от 4-ия кръг на Купата на България при мъжете, игран пред около 250 фенове в местната зала "Христо Ботев".

Така добруджанци отстраниха домакините и продължават във финалния кръг на турнира, в който ще участват шестте победители от днешните сблъсъци. Финалната шестица за Купата на България ще бъде в края на април.

Интрига в мача нямаше, като гостите от Добрич доминираха изцяло, като постигнаха успех за около 60 минути игра. И в трите части на мача добричлии повеждаха с 8:3, като това предизвестяваше развоя на геймовете. Единствения по-завързан момент за радост на феновете бе отпускането на добруджанци във втората част, когато резултата бе 20:10 в тяхна полза. Домакините направиаха осем последователни точки и намалиха до 18:20. Това обаче отрезви добричлии и те отново се стегнаха като набързо приключиха гейма.