Атлетико оцеля на "Балаидос" (видео + галерия)

Селта и Атлетико Мадрид направиха нулево равенство в първи 1/4-финал от турнира за Купата на краля. Домакините повече търсеха победата, но и този резултат запази шансовете им поднесат изненада и да елиминират един от голмите фаворити в турнира.

Селта доминираше през второто полувреме, когато бяха повечето опасности пред вратата на Мигел Анхел Моя. В самия край на мача играчите в небесносиньо претендираха за дузпа, след като Томас Тейе докосна топката с ръка, но реферът си замълча.

Двата отбора се срещнаха наскоро в двубой от Примера и Атлетико се наложи с 2:0 във Виго, като попаденията вкараха Антоан Гризман и Яник Ферейра Караско. Аугусто Фернандес пък за първи път се изправи срещу бившия си отбор.Селта - Атлетико Мадрид 0:0
Наставникът на домакините Едуардо Берицо отново не можеше да разчита на голямата звезда Нолито, който продължава да лекува травма. В негово отсъствие офанзивното трио беше съставено от Яго Аспас, Джон Гуидети и Фабиан Ореяна. На пейката остана привлеченият от Лион Клаудио Бовю.

Извън състава на Атлетико заради контузии бяха Фернандо Торес, Саул и Гилерме Сикейра. В атаката започнаха Ферейра Караско, Джаксън Мартинес и Гризман, а шанс като титуляри получиха вратарят Мигел Анхел Моя, Стефан Савич и Хесус Гамес.Селта - Атлетико Мадрид 0:0
Мадридчани бяха близо до гола още в 4-ата минута. След комбинация между Ферейра Караско и Филипе Луиш бразилецът центрира остро, но бранител на Селта успя да блокира Джаксън Мартинес. Домакините отговориха с голям пропуск на Аспас, но и Моя показа забележителен рефлекс.

До средата на полувремето Атлетико беше по-добрият отбор, но след това Селта рязко вдигна темпото и на няколко пъти създаде хаос в наказателното поле на гостите. Липсваха обаче чистите голови положения. В 37-ата минута футболистите на Диего Симеоне спечелиха статично положение в близост до вратата на Селта, но последвалият удар на Габи Фернандес излезе в аут.

След почивката Атлетико натисна за кратко и Рубен Бланко трябваше да се намесва след силен удар на Джаксън Мартинес. Филипе Луиш продължаваше да е неуморим по левия фланг, но съотборниците му в атака допускаха твърде много брак в действията си. Селта не пропускаше възможност да обстрелва вратата на Моя и в 59-ата минута стражът на Атлетико спаси след шут на Аспас. Селта - Атлетико Мадрид 0:0
Симеоне освежи отбора си с включването на Анхел Корея и Лусиано Вието. Първият можеше да донесе победата на мадридчани, но четвърт час преди края от удобна позиция прати топката с глава в аут. Малко по-късно Аугусто Фернандес не се разбра с Моя и беше на път да си вкара автогол, но притичалият Габи изчисти пред самата голлиния.

В последните секунди центриране от корнер доведе до напрежение в наказателното поле на Атлетико. От телевизионните повторения се видя, че резервата Томас Тейе докосва топката с ръка, но въпреки протестите на домакините, съдията Хавиер Естрада не показа бялата точка и съперниците ще стартират от еднакви изходни позиции в реванша на "Висенте Калдерон".

СЕЛТА - АТЛЕТИКО МАДРИД 0:0