Шоу със 7 гола във Виго (видео)

Отборът на Селта (Виго) прекърши с 4:3 гостуващия Леванте в голов трилър от 20-ия кръг на Примера дивисион. Галиският тим поведе с 3:0 след попадения на Джон Гуидети (35 и 40) и Яго Аспас (57). Дейверсон (63) и Педро Лопес (65) върнаха интригата. Фабиан Ореяна отново вкара за "небесносините" в 84-ата минута, а в 89-ата Хосе Моралес оформи крайния резултат. С успеха Селта измести Севиля от петата позиция. "Синьо-червените" от "Сиутат де Валенсия" остават последни.

Тимът на Едуардо Берицо не доминираше достатъчно през първото полувреме и изпитваше затруднения срещу своя съперник. Въпреки това в последните 10 минути преди почивката "небесносините" успяха да вкарат две попадения. В 35-ата минута Фабиан Ореяна откри в коридор Яго Аспас, който извади топката около дузпата и Гуидети насочи ниско към обратния ъгъл - 1:0. В 40-ата Даниел Вас хвърли пас зад гърба отбраната и Гуидети прехвърли вратаря за 2:0.

В 57-ата минута Яго Аспас направи 3:0, възползвайки от подаване на Пабло Ернандес. Бившият играч на Ливърпул напредна в наказателното поле и търкулна топката покрай вратаря. В средата на второто полувреме валенсианци набързо върнаха два гола и създадоха напрежение по трибуните на "Балаидос". В 63-ата Виктор Камараса се отличи с прекрасна асистенция, а Дейверсон се разписа с глава. Две минути по-късно Педро Лопес се разписа с удар от въздуха на втората греда - 3:2.

В 86-ата Фабиан Ореяна вкара четвърти гол за галиския тим, след като получи подаване на Аспас и излъга вратаря Диего Мариньо - 4:2. В 89-ата "гранотас" отново се разписаха и създадоха интрига в последните секунди. Хосе Моралес вкара при добавка след колебливо действие на Серхио Алварес.

Снимка: "Марка"

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!