Шок на "Калдерон" - Селта изхвърли Атлетико от Купата на краля (видео)

Атлетико Мадрид се прости с надеждите си да спечели Купата на краля, след като изненадващо отпадна на 1/4-финалите от Селта. Отборът на Диего Симеоне напусна надпреварата след домакинска загуба с 2:3. Пабло Ернандес беше големият герой за галисийци с двата си гола във вратата на Мигел Анхел Моя. Решаващо обаче беше второто попадение, отбелязано от Джон Гуидети.

За Атлетико се разписаха Антоан Гризман и Анхел Корея, но тимът, който не бе допускал гол в 6 поредни мача, този път направи много грешки в защита и Селта се възползва.
Преди седмица двата отбора направиха нулево равенство на "Балаидос", а по-чистите положения бяха пред вратата на столичани. Атлетико не успя да вкара гол и на Севиля няколко дни по-късно, отстъпвайки първото място в Примера на Барселона преди гостуването на каталунците този уикенд. Селта пристигна в Мадрид в лоша форма - с 4 загуби от последните си 5 шампионатни мача и без голямата си звезда Нолито.

Симеоне заложи като титуляр в атаката на Лусиано Вието вместо на Джаксън Мартинес. Аржентинецът си партнираше в предни позиции с Антоан Гризман, а най-близо до тях действаше Яник Ферейра Караско. Аугусто Фернандес остана на пейката срещу бившия си тим, а в центъра на защитата Стефан Савич отстъпи мястото си на Хосе Хименес. По традиция в двубоите за купата под рамката застана Мигел Анхел Моя.
Наставникът на гостите от Виго Едуардо Берицо пусна най-доброто, с което разполагаше. Яго Аспас, Фабиан Ореяна и Джон Гуидети оформиха триото в атака, а в халфовата линия стартираха Пабло Ернандес, Неманя Радоя и Даниел Вас.

Очакваният домакински натиск в началните минути доведе до няколко статични положения пред вратата на Рубен Бланко, но не и до сериозни опасности. Първият точен изстрел бе на Гризман, но Бланко внимаваше. В желанието си да достигне до топката Вието атакува безразсъдно падналия страж на Селта и трябва да е щастлив, че получи само жълт картон. В 19-ата минута Саул влезе на скорост в наказателното поле, но не успя да преодолее Бланко, който спаси тима си от сигурен гол.
Саул пропиля още една възможност, а Селта поведе при първото си слизане към вратата на домакините. Галисийци изненадаха защитата на Атлетико с късо изпълнение на ъглов удар и последвалото центриране беше засечено от Пабло Ернандес. Този гол накара "дюшекчиите" да реагират като ужилени и изравнитлното попадение не закъсня. То падна в 29-ата минута и бе дело на Гризман. Френският национал използва лоша намеса на Рубен Бланко след удар на Караско и отблизо насочи топката в мрежата.

До края на полувремето Атлетико притисна съперника, но отбраната на Селта се справи с набезите на Вието, Гризман и Караско. След почивката мадридчани станаха още по-настъпателни, защото само победа ги класираше в следващата фаза. "Дюшекчиите" нападаха, но и контрите на Селта не бяха безопасни. При една от тях Джон Гуидети изскочи очи в очи с Моя, но вратарят на Атлетико се намеси решително. Той обаче нямаше какво да стори в 56-ата минута, когато Гуидети със свиреп далечен далечен удар отново изведе гостите напред. Шведът заби топката в горния десен ъгъл на вратата и направи задачата на "рохибланкос" много сложна.
Симеоне смени Караско с Анхел Корея, който се включи силно и нацели напречната греда в 61-ата минута. Малко след това в игра се появи и Оливер Торес вместо Саул. Мадридчани обаче получиха съкрушителен удар в 64-ата минута, когато отново Пабло Ернандес, и отново с глава вкара трети гол за Селта.

В оставащите минути Атлетико върна едно попадение чрез Корея, а Вието разочарова със серия от пропуски. Футболистите на Симеоне се изнервиха от негативния развой на мача и извършиха няколко груби нарушения.

Двубоят на "Висенте Калдерон" беше изгледан от контузения Фернандо Торес, който почти сигурно ще напусне Атлетико в края на сезона. Хлапето получи подкрепата на феновете, които ясно показаха, че искат големият им любимец да остане в състава.

АТЛЕТИКО МАДРИД - СЕЛТА 2:3 (1:1)
0:1 П. Ернандес (22)
1:1 А. Гризман (29)
1:2 Д. Гуидети (56)
1:3 П. Ернандес (64)
2:3 А. Корея (82)

* Селта се класира за полуфиналите с общ резултат 3:2