Атлетико и Гризман не знаят пощада (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид продължа да държи първото място в своите ръце след четвърта поредна победа в Примера без допуснат гол - 3:0 като гост на Лас Палмас. Филипе Луиш (18) и Антоан Гризман (68 и 89) реализираха за тима на Диего Симеоне. "Лос колчонерос" дръпнаха с четири точки пред Реал Мадрид и пет пред Барселона, но каталунците имат два мача по-малко.

В петата и шестата минути Хави Варас предотврати по-сериозни опасности пред своята врата с точни излизания. В 12-ата Ян Облак се намеси след добра домакинска акция: Набил Ел Зар преодоля Хосе Хименес, а Тана шутира в обсега на словенския страж. В 18-ата гостите от "Висенте Калдерон" откриха резултата след страхотна комбинация между двамата си крайни бранители. Хуанфран обърна посоката на атаката с дълго подаване, а Филипе Луиш намери по прекрасен начин топката, забивайки я в далечния ъгъл - 0:1.

До края на полувремето "дюшекчиите" се бранеха, а "жълтите" търсеха пролуки пред Облак. В 32-ата Дани Кастеяно нанесе силен шут към близкия ъгъл - вратарят изби в корнер. В 41-ата минута останаха съмнения дали Диего Годин изблъсква непозволено Вилиан Жозе, а три по-късно реферът подмина и подобна ситуация в наказателното поле на Лас Палмас - Лусиано Вието се строполи и поиска дузпа.

В 54-ата минута Хавиер Гаридо сбърка при изнасянето на топката, но Гризман не вкара сам срещу Варас. В 67-ата домакините изпуснаха страхотно положение, а при ответната акция получиха гол. Жонатан Виера раздвижи атаката след пас с пета, Вилиан Жозе свали с глава, а Роке Меса нанесе страхотен удар, като топката профуча опасно близо до дясната греда на Облак.

Гостите решиха спора с втори гол секунди по-късно: Коке асистира на Гризман, който сам срещу вратаря отбеляза със страхотно насочване с външен удар - 0:2. До края силите на Лас Палмас не стигнаха за гол, а "лос рохибланкос" вкараха още един. Гризман реализира 12-ия си гол в Ла Лига след нов пас на Коке, извеждащ го сам срещу вратаря.

Снимка: "Марка"