Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Райо разкъса Селта за четвърт час (видео)

Райо Валекано взе много важни три точки в борбата за оцеляване в Примера. "Пчеличките" разгромиха с 3:0 осакатения състав на Селта и сложиха край на серията си от 9 мача без победа в първенството. Мику, Роберто Тригеро - Тито и Хозабед Санчес отбелязха попаденията за домакините само в разстояние на 15 минути преди почивката.

През седмицата Селта изхаби много сили в двубоя за Купата на краля срещу Атлетико Мадрид (0:0) и днес съставът на Едуардо Берицо, лишен от доста титуляри, не успя по никакъв начин да се противопостави на Райо. Мику откри резултата в 21-ата минута, а 5 минути по-късно Тито удвои след асистенция на Роберто Трасорас. Малко по-късно отново Трасорас центрира и Хозабед заби трети гол във вратата на Серхио Алварес.

След почивката тимът на Пако Хемес намали темпото, а Селта не успя да стигне дори до почетен гол. Отборът от Виго запазва петото си място във временното класиране, но има 4 загуби от последните си 5 мача в Примера.