Без Бербатов ПАОК изпусна победата в 91-ата минута

Българският нападател на ПАОК Димитър Бербатов остана резерва за солунския си клуб, а крилото на Шкода (Ксанти) Николай Димитров-Хичо не бе в групата за тима си при равенството 1:1 между двата отбора в отложен мач от гръцката Суперлига. Гостите от ПАОК обаче определено трябва да съжаляват повече за пропуснатата победа, след като получиха изравнителен гол в 91-ата минута.

Йоанис Мистакидис изведе гостите напред в резултата с попадение с глава след малко повече от половин час игра. Неговият гол бе разликата между двата отбора до самия край на срещата, когато Карим Солтани изравни за домакините също с глава след изпълнение на корнер. Срещата между Шкода и ПАОК трябваше да се играе по програма на 3 януари, но тогава силен снеговалеж не позволи провеждането й.

Днес Димитър Бербатов, който изигра пълни 90 минути при успеха на ПАОК с 2:1 над Верия през уикенда, бе оставен на пейката от старши-треньора Игор Тудор и така и не се появи в игра, вероятно пазен за дербито с АЕК в края на седмицата. В негово отсъствие обаче съотборниците му пропуснаха страхотна възможност да се доближат само на точка от АЕК в битката за второто място.

Равенството остави ПАОК на трета позиция с 33 точки, на три зад втория АЕК и само на една пред заемащия четвърта позиция Панатинайкос. Ксанти е на 12-о място с 19 точки, докато на върха в класирането е Олимпиакос, който има само едно равенство и 17 успеха от началото на сезона и заема първата позиция с 52 точки.

Шкода (Ксанти) - ПАОК 1:1
0:1 - Мистакидис (31)
1:1 - Солтани (91)