Три мача наказание грози Бербатов (ВИДЕО)

Българската звезда на ПАОК Димитър Бербатов ще отнесе наказание от три мача, прогнозират гръцките медии, позовавйки се на Дисциплинарния правилник в местното първенство. Съдията на мача АЕК - ПАОК (1:0) Танасис Яхос е записал в протокола, че е изгонил двукратния шампион на Англия с Манчестър Юнайтед с директен червен картон.

След дърпане за фланелката и хващане с ръце от португалеца Симоеш при борба за позиция в наказателното поле българският нападател замахна с ръка назад, за да се отскубне. Това бе разтълкувано като удар с лакът без топка. И в 83-та минута реферът вдигна червен картон по сигнал на своя помощник. Преди това Бербатов получи и жълт картон, след като се появи като резерва на почивката.

При санкция от три срещи навършващият 35 години на 30 януари голаджия ще пропусне мача за Купата на Гърция между ПАОК и Паниониос (27 януари) и два шампионатни двубоя - домакинството на Атромитос (30 януари) и гостуването на безапелационния лидер Олимпиакос (7 февруари).

Бербатов, който е сред най-примерните футболисти в световния футбол, не беше гонен в мач от 13 години и 4 месеца. Това бе първи негов червен картон от 21 септември 2002 г. Тогава, по време на мача Вердер (Бремен) - Байер (Леверкузен), изгряващата звезда на "аспирините" бе отстранен от игра в 56-ата мин от съдията Волфганг Щарк след спречкване с Йоан Мику от Вердер. Това е и единственият му червен картон в Бундеслигата, а и в периодът след това.