Гонят Бербатов при загуба на ПАОК (видео)

Димитър Бербатов беше изгонен при загубата на ПАОК като гост с 0:1 от АЕК в дербито на гръцката Суперлига. Българският нападател влезе като резерва на полувремето и в 66-ата минута получи първия си жълт картон.

В 83-ата той беше провокиран от играча на домакините Симос, който го задържа за фланелката в наказателното поле. Нервите на българина не издържаха и той удари съперника си на два пъти, като вторият беше фатален, тъй като му бе показан червен картон. Справка в статистиката показва, че българинът не е бил гонен от игра от 2002 година насам, когато носеше фланелката на Байер (Леверкузен). Иначе голът за домакините падна в 33-ата минута, като негов автор беше Варгас.

Отборът на ПАОК върви на четвърто място във временното класиране с актив от 33 точки. Лидер е Олимпиакос (Пирея/)- 55 точки, следван от АЕК - 39 точки, и Панатинайкос - 35 точки.