ПАОК си свърши работата без помощта на Бербатов

За пореден път Димитър Бербатов не намери място в стартовия състав на ПАОК, който днес срази ПАС Янина с 3:1 у дома в среща от 17-ия кръг на гръцкия елит. Българинът се появи като смяна чак в 73-ата минута, когато резултатът вече беше 3:0.

Наставникът Игор Тудор заложи на схема с един централен нападател и избра това да бъде Стефанос Атанасиадис. Точно капитанът на "орлите" откри резултата в 43-ата минута, след като преди това съотборниците му бяха направили куп пропуски. Харис Харисис вкара за 2:0 в 52-ата минута, а в 64-ата минута бразилецът Жайро направи 3:0.

Бербатов смени Роберт Мак за последните около 20 минути, но не успя да направи нищо запомняващо се, защото двубоят се доиграваше и темпото беше паднало. Гостите от Янина върнаха единия гол в последните секунди чрез Коцоронис.

С тази победа ПАОК събра 29 точки и излезе на трето място, измествайки Панатинайкос, чийто двубой е утре. Освен това отборът от "Тумба" е с една среща по-малко в актива си. Лидер е Олимпиакос с 19 точки повече от солунчани.

Днешният мач допълнително ще подклажда слуховете, че българският нападател не се разбира с треньор Тудор. Митко беше оставен на пейката и преди дни в двубой от турнира за Купата на Гърция, който ПАОК загуби с 1:2 от Калони. В четвъртък (14 януари) предстои реванша срещу този съперник, а при успех тимът от Солун ще се класира за осминафиналите.

ПАОК - ПАС ЯНИНА 3:1
1:0 Атанасиадис (43)
2:0 Харис Харисис (52)
3:0 Жайро (64)
3:1 Коцоронис (90)