Бербатов пак е на сцената, ПАОК набира скорост (видео)

Две седмици преди 35-ия си рожден ден Димитър Бербатов вкара първия гол за ПАОК при успеха с 2:1 над Верия в среща от 18-ия кръг на гръцкия елит. Българският нападател беше точен от дузпа в 43-ата минута за 1:0, а през второто полувреме отборите си размениха по още едно попадение. За "двуглавите орли" това е трета поредна победа за първенство, с което те затвърдиха добрата си форма и поне за няколко часа излязоха на трета позиция за сметка на Панатинайкос. Тимът от Солун е на 4 точки от втория АЕК, на когото гостува след седмица. Плюсът на ПАОК е, че е с една среща по-малко. Лидерът Олимпиакос е далеч напред (19 т. повече) без нито една изгубена точка до момента.

Само преди няколко дни Бербо се беше разписал и в мач за Купата на Гърция, което убеди треньора Игор Тудор да заложи на него от първата минута. Така хърватинът най-накрая се престраши да гласува доверие едновременно и на българина, и на капитана Стефанос Атанасиадис, след като досега предпочиташе само единия от тях. Днес Митко не беше на върха на атаката, а действаше от по-задна позиция и това се оказа идеално за него. Бившият голмайстор на английската Висша лига беше в основата на повечето интересни ситуации. Той можеше да се разпише още в 8-ата минута, но беше натиснат и отклони леко подадената му топка, с което вратарят на Верия нямаше проблем.

Бербатов умело раздаваше пасове и освобождаваше пространства за бързоногите Атанасиадис, Роберт Мак и Жайро. Така се стигна до 43-ата минута, когато защитникът Скондрас се включи в атаката и беше фаулиран в наказателното поле, а реферът побърза да посочи бялата точка и пропусна да даде авантаж, тъй като футболист на домакините веднага изстреля топката в мрежата. Българинът майсторски елиминира съпротивата на стража на съперника и фиксира четвъртия си гол в първенството.

Бербатов можеше да забие атрактивно попадение от воле в 49-ата минута, но топката профуча над гредата. Последва пропуск на Мак сам срещу вратаря, което показваше, че домакините са тотални господари на терена.

Верия обаче успя да изравни в 65-ата минута от нищото след безобразна грешка на защитата и вратаря, оставили Радослав Майевски да насочи кълбото в мрежата за 1:1.

ПАОК веднага тръгна напред и в 67-ата минута Жайро изуми всички, след като от 2-3 метра засече топката, но тя излетя над гредата.

Логичното се случи в 74-ата минута, когато след рикошет топката попадна в близост до Бербатов и Атанасиадис, но гръцкият нападател беше по-бърз и шутира точно за победното 2:1.

В сряда на ПАОК предстои визита на Ксанти в отложен двубой, след което в неделя е дербито с АЕК.

ПАОК - ВЕРИЯ 2:1
1:0 Бербатов (43-дузпа)
1:1 Майевски (65)
2:1 Атанасиадис (74)