Приказката продължава - третодивизионният Алесандрия на полуфинал срещу Милан

Във футбола чудеса се случват и Алесандрия е поредният пример, че и малките отбори могат да дочакат звездния си миг. Третодивизионният тим продължи зашеметяващото си участие в турнира за Купата на Италия и вече е полуфиналист. В среща от 1/4-финалите Алесандрия елиминира драматично Специя след успех с 2:1. Победният гол за гостите падна в добавеното време, а в спор за място на финала те ще се изправят срещу гранда Милан, който още преди седмица отстрани Карпи.

В герой за Алесандрия се превърна резервата Рикардо Билагон, който вкара и двете попадения за тима от Лега Про. За домакините от Специя, които в предишния кръг от надпреварата изхвърлиха  Рома насред "Олимпико" в Рим, се разписа ветеранът Емануеле Калайо.

Преди да стигне до мача със Специя, Алесандрия се справи с два отбора от Серия "А" - Палермо и Дженоа. Двубоят не започна добре за гостите, които се озоваха в ролята на догонващи в 20-ата минута. Тогава Ведран Челяк задържа в наказателното поле Нене, а Калайо превърна дузпата в гол. Малко по-късно Мануел Фишналер можеше да изравни, но в последния момент топката му беше избита.

Драмата настъпи в последните 10 минути, макар че и преди това Алесандрия имаше няколко чисти положения. Първо Бокалон се измъкна от бранителите на домакините и с прецизен удар изравни, а във втората минута на добавеното време отново той хвърли в делириум тифозите на третодивизионния тим, след като засече центриране от фланга в мрежата на Специя.

СПЕЦИЯ - АЛЕСАНДРИЯ 1:2 (1:0)
1:0 Е. Калайо (20) д.
1:1 Р. Бокалон (83)
1:2 Р. Бокалон (90)