Кризата за Гълъбинов и Новара продължава

Българският национал Андрей Гълъбинов игра 81 минути за Новара, но не успя да помогне на своя тим да предотврати поредната си загуба този сезон в Серия "Б". Таранът бе титуляр при поражението с 0:1 при гостуване на Беневенто от 7-ия кръг. Родният нападател нямаше шансове за гол, а единственото попадение падна в 44-ата минута, когато точен за новаците бе Чибса. Гълъбинов бе заменен от Кораца, но и това не помогна на тима.

Поражението бе четвърто за северняците, като с актив от едва пет точки Новара заема 19-то място. Освен това Гълъбинов и компания имат една точка в последните си четири мача от първенството.

Беневенто е на трето място с актив от 14 точки, въпреки спечелените 15, тъй като има наказание от една точка.